Понеділок, Січень 20

Майже 60% жителів міст схвалюють перехід на індивідуальне електроопалення

Більшість міського населення України хоче власноруч керувати температурою у помешканні та витратами за опалення. Про це свідчать результати дослідження, яке провела компанія GfK Ukraine. Дослідження проводилося методом опитування міського населення у містах із населенням від 50 тисяч осіб, у дослідженні брали участь мешканці багатоквартирних будинків із центральним опаленням.

Незважаючи на те, що у більшості будинків встановлено вертикальну розводку центрального опалення, більшість респондентів схвально ставляться до ідеї переходу до автономного опалення та вважають, що він у принципі можливий.

Так, 58% ставляться дуже позитивно або скоріше позитивно до можливості переходу на індивідуальне електричне опалення у разі, якщо він був би технічно можливий. Основні причини позитивного ставлення – можливості для економії та/або контролю витрат на теплоносій та можливості регулювання подачі тепла та/або контролю температури. Ці дві причини назвали відповідно 49% та 45% тих, хто позитивно оцінив своє ставлення до можливості переходу на індивідуальне електричне опалення.

В ситуації гіпотетичного вибору типу опалення для помешкання (незалежно від поточної ситуації), 82% респондентів обрали автономне опалення на рівні квартири або будинку. Дві третини з них декларують готовність взяти на себе інвестиції на перехід до індивідуального опалення (у межах 10-25 тисяч гривень) у повному обсязі. Лише 5% прихильників автономного опалення у принципі не готові інвестувати у такий перехід.

Основні переваги індивідуального опалення на думку респондентів:

  • регулювання температури, контроль подачі тепла (41%)
  • сподівання на більш дешеві тарифи (33%)
  • незалежність від сусідів та постачальників тепла (18%).

Згадані тенденції спільні для всіх регіонів України, лише Київ вирізняється від інших: у столиці більше споживачів, які незадоволені центральним опаленням, і менша кількість оптимістів, які вважають за можливе встановлення індивідуального опалення у квартирі. Натомість кияни у більшій мірі обирають автономне опалення на рівні будинку.

Comments are closed.

Send this to a friend