Понеділок, Березень 27

В Україні планують запровадити програми по купівлі житла

Модернізація державних житлових програм, введення муніципального орендного житла і можливість придбання квартир у лізинг — ось напрямки, які планується розвивати в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

“Це може стати колосальним позитивним кроком у вирішенні квартирного питання для багатьох українців, так як на умовах лізингу більша кількість громадян зможуть придбати власне житло. Уряд вже схвалив цю можливість. Впровадженням нових програм фінансового лізингу буде займатися Державна іпотечна установа. Зі свого боку, Мінрегіон готовий допомагати” заявив на прес-конференції заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він також наголосив, що останнім часом через зниження споживчих можливостей українців та практичної відсутності іпотечного кредитування у сфері нерухомості спостерігається тенденція до відкладеного попиту на житло. Для його активізації необхідно, щоб державні житлові програми та іпотечне кредитування реально запрацювали.

Експертний аналіз структури запитів на придбання житла показує, що кількість запитів на купівлю житла з початку року зросла на 14%. При цьому, близько 80% попиту стабільно припадає на бюджетний сегмент (квартири вартістю до 50 тисяч доларів): економ-житло і так званий комфорт-клас — малогабаритні квартири.

На сьогодні житловий фонд в Україні складає 977,9 млн квадратних метрів і близько 50% з нього – старе житло. На одного українця припадає лише 23,8 квадратних метрів житлової площі, тоді як у Європі ці показники майже вдвічі більші. “За даними статистики на 1 січня 2015 року в Україні було зафіксовано понад 657 тисяч так званих «черговиків». І за останній час їх кількість тільки зростає. Тому будівництво нового житла необхідне — тільки для покриття цього попиту потрібно побудувати до 50 млн квадратних метрів нового житла. А з урахуванням заміни старого житла на якісне і з огляду на європейські тенденції за кількістю квадратних метрів на людину — мінімум 1 млрд квадратних метрів житла”, — підсумував Лев Парцхаладзе.

Всього в Україні за перші півроку 2017 року було прийнято в експлуатацію понад 5 млн квадратних метрів житла. Це на 56,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Також введено в експлуатацію 66 тисяч квартир, з яких 75% — в містах і 25% — в селах.

Comments are closed.

Send this to a friend