П’ятниця, Червень 2

В Україні відбувся перший продаж нерухомого майна за криптовалюту

В Україні вперше офіційно продали нерухомість за криптовалюту, пише ain.ua. Як повідомляють у Державному агентстві з питань електронного урядування, це перша в світі електронна транскордонна угода, яка базується на обміні нерухомості на криптовалюту Etherеum з використанням смарт-контракта блокчейну Etherеum. Сума угоди в еквіваленті — $60 000.

Господар квартири Марк Гінзбург (проживає в Нью-Йорку) продавав квартиру в Києві через представника. Власником криптовалюти є американська компанія Velton/Zegelman, платформою для угоди став стартап Propy у Силіконовій долині. Столичну квартиру обміняли на суму у криптовалюті згідно з договором обміну, уклавши смарт-контракт.

Перед тим, як укласти угоду через блокчейн, сторони уклали смарт-контракт. Адреса смарт-контракта прописана у договорі, який внесли безпосередньо у реєстр нерухомості і в блокчейн Etherеum.

Продавець та покупець завізували контрактний намір на платформі Propy, на базі нього криптовалюту перевели у депозит. Після цього юристи підготували необхідні для угоди купівлі-продажу документи, були замовлені акти оцінки нерухомості, виписані довіреності сторонам, також укладена нотаріальна угода. Після внесення в реєстр змін стосовно права власності, з нього отримали виписку. Її, у свою чергу, завантажили в систему, що дало можливість разблокувати смарт-контракт і перевести продавцю потрібну суму.

Comments are closed.

Send this to a friend