Понеділок, Березень 27

На Тернопільщині відкриють лінію шокової заморозки ягід та овочів

Підприємець Володимир Плашенко планує з наступного року запустити у рідному селі Біла на Тернопольщині лінію шокової заморозки ягід, вишні, брокколі, горошку та інших культур. Про це розповів сайт propozitsiya.com.

Його власні саджанці плодових дерев і кущів, з яких планується поставляти продукцію, поки ще не будуть плодоносити, тому сировину планує закуповувати у населення.

“Це буде головний виклик для місцевого населення, яке буде здавати ягоди на заморозку”, – вважає Володимир Плашенко, – “вони і переробники тривалий час перебували в замкнутому колі і не бачили один в одному перспектив. Селяни не наважуються зайнятися на своїх паях вирощуванням ягоди, тому що не бачать або не знають про можливості збуту на переробку, і не вірять, що зможуть продати свої центнери або навіть десятки кілограмів на ринку. Це особливо стосується такої делікатної ягоди, як малина, яка може зберігати товарний стан не більше доби. А переробники не вирішувалися будувати ту ж заморозку, тому що на будь-якій території бачать відсутність достатньої кількості сировини”.

Володимир Плашенко упевнений, що нова лінія заморозки обов’язково позитивно вплине на виробників. У першу чергу тому, що зніме перевантаження з ринку свіжої ягоди. Для виробників ягоди з’явиться альтернатива в збуті.

“Лінія заморозка повинна працювати в цілодобовому режимі з рівномірним навантаженням від самого початку сезону і до його кінця. Це майже аналог доменної печі, яку хоч і можна включати і вимикати, але робити так вкрай небажано. Кожне включення лінії заморозки і “розкочегарювання” до робочої температури в мінус 70°С вимагає від 40 кВт електроенергії”, – пояснює специфіку експерт.

Крім того, прийом сировини повинен проводитися цілодобово, за попереднім бронюванням в онлайновій електронній черзі в мобільному додатку, з попередньою заявкою на обсяги і безготівкові автоматичні розрахунки в системі Приват-24. При такій логічній, гнучкій і раціональній організації у селян буде повний світловий день на збір партії врожаю. І привезти її на заморозку вони зможуть і в темний час доби, і не залишати на ніч, і потім цілий день чекати в черзі під воротами, спостерігаючи, як під вечір малина починає текти.

Звичайно, це висуває високі вимоги до планування своєї роботи самих постачальників сировини. Селянин повинен знати, яку кількість, наприклад, малини він зможе зібрати, як швидко доставити в приймальний пункт на заморозку, і на котру годину зайняти місце в електронній черзі.

“Але це того варте. Переробка ягоди підштовхне людей до ідеї відмовитися від продажів своїх паїв і здачі їх в оренду під зернові культури, простимулює зайнятися вирощуванням фруктів, ягід, тому що в цьому випадку їхні доходи будуть мінімум в 10 разів вище, ніж від оренди або вирощування власними силами зерна та картоплі“, – упевнений Володимир Плашенко.

За прогнозами експерта, в найближчі 5-6 років українські заморожені ягоди і фрукти займуть таку ж частку на міжнародному ринку, яку Україна займає зараз у продажах зерна.

Comments are closed.

Send this to a friend