Понеділок, Лютий 24

Експорт до Канади зріс на 76%

Державна служба статистики свідчіть, що за перші два квартали 2017 року, експорт українських товарі до Канади склав $ 22,7 млн, що на 76,3% більше ніж за минулий рік.

Заступник міністра економічного розвитку, торгівельний представник Наталія Микольська зазначила, що Угода про зону вільної торгівлі з Канадою почала впливати на економічні взаємини, ще до того, як вступила в силу.

Слід зауважити, що зріст може бути пов’язаний з низькою базою порівняння. За останні роки експорт до Канади скоротився в два з половиною рази – з $72,56 млн за 2014 рік до $28,9 млн за 2016 рік. Частки експорта і імпорта Канади в українську зовнішню торгівлю складають близько 1% від загальних показників.

Найбільшими у структурі поставок українських товарів до Канади є залізничні локомотиви і частини рухомого складу (31%), екстракти дубильні (13%), чорні метали (7%), іграшки (6%) і деревина (5,1%). В 2016 році був зріст динаміки щодо постачання меду (3,8%), жирів і масла (3,4% поставки зросли у 5 разів), насіння і плодів олійних (1,7% поставки зросли у 9 разів). Найбільшу перевагу мають услуги експорту послуг ІТ (65%) з переробки матеріальних ресурсів (14%) та транспортні послуги (7%).

Набула чинності угода між Україною та Канадою про зону вільної торгівлі 1 серпня. Тепер українські підприємства мають змогу продавати товари без сплати мит, що дозволяє полегшувати умови підприємництвам.

Comments are closed.

Send this to a friend