Понеділок, Лютий 24

Триває електронізація рибного господарства

Триває робота над створенням електронної системи промислового вилову риби в Україні, повідомляє Державне агентство рибного господарства в Україні.

Система працює в тестовому режимі. Наразі вже розробили електронну систему звітності про вилов рибальськими суднами, розділи, пов’язані із розподілом промислових можливостей та видачею дозволів на вилов, блоки про суб’єктів господарювання та рибальські судна.

В листопаді 2017 року відбудуться представників Держрибагентства навчатимуть, як саме користуватися системою. Для цього в Україну приїдуть представники з Естонії. Українські чиновники дізнаються, як подавати заявки на розподіл лімітів, реєструвати суб’єктів господарювання, як видавати дозвіл на вилов та подавати звітність про вилов тощо.

Для повноцінного запуску щодня ведеться активна робота над її адаптацією та наповненням естонськими спеціалістами та експертами Держрибагентства. По завершенню роботи над системою доступ буде також надано територіальним Управлінням Держрибагентства, які, відповідно до компетенції, будуть забезпечувати внесення рибопромислових даних з паперових носіїв. У готовій системі будуть дані про наявні промислові можливості та їхній розподіл, видані дозволи, звітність про стан використання промислових можливостей, інформація про суб’єктів господарювання, що здійснюють рибопромислову діяльність та рибальські судна тощо.

В подальшому доступ до Електронної системи будуть мати промислові підприємці для самостійної подачі заяв на встановлення частки добування водних біоресурсів, отримання дозволів на вилов та подання звітності про вилучення водних біоресурсів. Кожному користувачу системи буде надано персональні можливості для роботи у системі через індивідуально створені облікові записи.

В Держрибагентстві наголосили, що завдяки системі моніторингу держава отримає можливість в режимі реального часу відслідковувати обсяги промислового вилову. Використання такої Електронної системи значно спрощує процес контролю за діяльністю пов’язаною із виловом водних біоресурсів оскільки вся інформація щодо такої діяльності знаходиться в одному місці і доступна з будь-якого регіону країни у будь-який час.

Довідка

У липні 2016 року Міністерство закордонних справ Естонії виділило грант на проект із розробки та запуску інформаційної системи моніторингу промислового вилову риби в Україні. В рамках проекту запланована адаптація інформаційної системи Естонії відповідно до українського законодавства, її модифікація з метою подальшого застосування в рибному господарстві України.

Comments are closed.

Send this to a friend