Понеділок, Лютий 24

Електромобілі змінюють ринок металів

Революція у світі електромобілів призведе до кардинальних змін на ринках традиційних енергоносіїв та металів, пише Bloomberg.

В той час як найбільш диверсифіковані гравці на енергетичному ринку продовжують стверджувати, що нафта і газ є основними джерелами енергії, – їхні прибутки від видобутку та продажу металів, необхідних для виготовлення та обслуговування електрокарів, невпинно ростуть.

Цьогорічний ажіотаж на ринку електромобілів спричинений, в тому числі, нещодавніми заявами Франції, Норвегії, Великобританії, Шотландії та Китаю про те, що вони планують заборонити виготовлення автомобілів з двигунами внутрішнього згорання (бензиновими та дизельними) в найближчі 20-25 років, та повністю перейти на гібридні авто та електромобілі. До того ж, компанія Volvo заявила, що також планує відмовитись від двигунів внутрішнього згорання, Tesla презентувала економ-варіант електромобіля Model 3, а Nissan представив оновлену модель популярного в Україні електрокару – Leaf.

Вплив популярності електромобілів на ринок металів полягає у тому, що на електромобілі витрачається втричі більше міді, ніж на традиційні авто, не рахуючи потреби в ній для зарядних станцій. В самих акумуляторах міститься багато літію, кобальту, графіту і магнію.

До прикладу, на Лондонській біржі металу ціна кобальту цьогоріч збільшилася на 70%, додаючись до минулорічного росту на 37%. Ціна на мідь зросла на 14%.

Однак, інвестори закликають не сіяти паніку та пояснюють: попит на традиційні джерела енергії та метали, необхідні для виготовлення традиційних авто, триматиметься ще щонайменше 10 років. За цей час у виробників буде багато часу, для того щоб подумати про ризики та знайти способи їх мінімізації.

Comments are closed.

Send this to a friend