Субота, Лютий 22

Курс гривні – прогноз на осінь

Літне зміцнення гривні закінчилося, тепер курс долара буде рости, озвучують фінансові експерти.
Останні роки курс визначався сезонними коливаннями: економіка спирається на прості сировинні цикли, а курс відображав сезонність. Коливання на міжбанку показує на річні тенденції щодо змінення гривні, повідомляє Finance.ua.

Керівник аналітичного відділу Concorde Capital Александр Паращий зазначає, що вже у вересні фінансово-промислові групи почнуть формувати витрати під сезонні проекти, а держава почне закуповувати енергоресурси. Така ділова активність призведе до посилення процесів девальвації. Головний вплив на цей процес буде закладений при співробітництві Уряду і Національного банку України.

Прогнози щодо девальвації до кінця року складатимуть 10%, тобто курс досягатиме 29 гривень за $. Якщо економічна ситуація погіршиться, то курс може сягнути за позначку 30 гривень за $.

Передбачають курс на наступні роки таким: в 2017 році прогнозують на рівні 27,8 гривень за $, в 2018 – 29,3, в 2019 – 30,5, а в 2020 сягне 31 гривню за $. Центр Разумкова запевняє, що курс залишиться на позначці 27 гривень до кінця року, а Concorde Capital припускають, що до кінця року $ буде коштувати 28,5 гривень.

Comments are closed.

Send this to a friend