Середа, Листопад 20

Кабінет Міністрів скасував обов’язкову національну стандартизацію у торгівлі

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка вносить зміни до деяких законодавчих актів України, щоб узгодити їх із Законом “Про стандартизацію”, який Верховна Рада ухвалила у лютому 2016 року.

За допомогою цих змін будуть усунуті неузгодженості окремих норм деяких законодавчих актів, а національна система стандартизації буде відповідати міжнародним та європейським нормам і правилам.

Положення Закону встановлюють добровільність застосування національних стандартів, скасовують необхідність погодження проектів національних стандартів з державними органами, скасовують галузеву стандартизацію.

Добровільне застосування стандартів відповідає вимогам Угоди про технічні бар’єри в торгівлі Світової організації торгвлі, а також європейським принципам стандартизації. У європейській практиці посилання на певні стандарти в актах законодавства, зокрема в директивах ЄС, є поодинокими випадками.

Ухвалена постанова має за мету привести українське законодавство у відповідність до Закону “Про стандартизацію”. Відповідно до неї, із законодавчних актів мають бути виключені положення щодо:

  • обов’язковості застосування національних стандартів;
  • погодження проектів національних стандартів з державними органами;
  • нормативно-правового регулювання відносин, пов’язаних із розробленням стандартів і технічних умов підприємств, установ та організацій;
  • нагляду за дотриманням стандартів та штрафних санкцій за недотримання вимог стандартів.

Comments are closed.

Send this to a friend