Субота, Серпень 8

Премію Bright Award Стенфордського університету отримав український екологічний проект

Українці Роман та Андрій Зінченко цьогоріч стали переможцями щорічного конкурсу проектів, пов’язаних із “зеленою” енергетикою. Його традиційно проводить Стендфордський університет, і він спрямований на підтримку тих інноваторів, які роблять вагомий внесок у стабільне енергетичне майбутнє.

Енергетичними проектами брати почали займатися 9 років тому, коли ремонтували батьківський будинок. Вони хотіла переобладнати його під “зелену енергетику”, але, вже після запровадження технологій, зіткнулись з начебто банальною проблемою — енергетичні компанії-монополісти не давали можливості їм підключитися до загальної мережі. Тоді виникла ідея змінити весь енергетичний ринок України. Брати запустили проект з підтримки енергетичних інновацій Greencubator. Саме за нього вони і отримали премію Bright Award — $100 000.

Сьогодні на базі Greencubator функціонують два підрозділа – Ecoisme та uMuni. У 2015 році Брати запустили Hack4Energy — один з крупніших у Східній Європі форумів по розробці технологій відновлювальної енергетики.

Наразі Андрій Зінченко збирає кошти для запуску EnergyTorrent — відкритої бази даних, у якій зацікавлені зможуть створити та впровадити технології відновлювальної енергетики.

Comments are closed.

Send this to a friend