Понеділок, Березень 27

Премію Bright Award Стенфордського університету отримав український екологічний проект

Українці Роман та Андрій Зінченко цьогоріч стали переможцями щорічного конкурсу проектів, пов’язаних із “зеленою” енергетикою. Його традиційно проводить Стендфордський університет, і він спрямований на підтримку тих інноваторів, які роблять вагомий внесок у стабільне енергетичне майбутнє.

Енергетичними проектами брати почали займатися 9 років тому, коли ремонтували батьківський будинок. Вони хотіла переобладнати його під “зелену енергетику”, але, вже після запровадження технологій, зіткнулись з начебто банальною проблемою — енергетичні компанії-монополісти не давали можливості їм підключитися до загальної мережі. Тоді виникла ідея змінити весь енергетичний ринок України. Брати запустили проект з підтримки енергетичних інновацій Greencubator. Саме за нього вони і отримали премію Bright Award — $100 000.

Сьогодні на базі Greencubator функціонують два підрозділа – Ecoisme та uMuni. У 2015 році Брати запустили Hack4Energy — один з крупніших у Східній Європі форумів по розробці технологій відновлювальної енергетики.

Наразі Андрій Зінченко збирає кошти для запуску EnergyTorrent — відкритої бази даних, у якій зацікавлені зможуть створити та впровадити технології відновлювальної енергетики.

Comments are closed.

Send this to a friend