Понеділок, Березень 27

5 –річний план розвитку аеропорту «Бориспіль»

За перші півроку Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» наростило динаміку пасажиропотоку на 30%. Аеропорт став майже на 37% популярнішим серед іноземців, що дало поштовх для початку грандіозних планів з розвитку підприємства, повідомляє УНІАН.

У найближчі 5 років планує витратити 14 млрд. гривень. На що планують витратити кошти?

Зона багажу

У планах розділити зону видачі багажу. Зараз пасажири внутрішніх та міжнародних рейсів отримують свій багаж в одному місці. Це дасть змогу збільшити пропускну здатність аеропорту «Бориспіль». Будівництво має здійснювати компанія «Український виробничо-будівельний альянс «Центр», договір підписали на суму 28,1 млн. гривень.

Термінал «D»

Щодо терміналу, то його будуть розширювати. Площа в майбутньому стане майже 25 тис. квадратних метрів, за рахунок паркомісць, які знаходяться поряд. Таке розширення дозволить збільшити потік пасажирів аеропорту з 6 до 10 тис. осіб. Будівництво почнуть з 2018 року, а генеральний підрядник буде обрано серед претендентів після проведення конкурсу.

Розширення бас-гейту

Передбачають добудувати три бас-гейти – вихід на посадку в автобус, який доставляє до літака пасажирів. Будівництво дозволить обслуговувати в терміналі «D» ще 6 рейсів (800 пасажирів).
Генеральним проектувальником проекту виступає компанія «Альтіс-Констракшн», генерального підрядника обиратимуть на конкурсі, а вартість проекту 47,3 млн. гривень.

Продовження галереї терміналу «D»

Термінал повинні продовжити на 375 метрів і в додаток його перону. Це дозволить ввести 8 нових виходів на посадку через авіамости (рукава) і додаткові площі для точок громадського харчування і магазинів duty free. Це також дасть можливість збільшити розміщення та обслуговування літаки поряд з терміналом «D». Проект повинні реалізувати за три роки, вартість його 3,5 млрд. гривень.

Нова злітна смуга

Головна зміна повинна – реконструкція другої злітної смуги. З 1971 року смуга була введена і на сьогодні має дуже зношений вигляд і не підлягає ремонту. За рік аеропорт обслуговує понад 25 млн. пасажирів і для цього необхідно не одна злітна смуга, а дві. Нова злітна зона повинна з’явитися до 2023 року. Точної цифри щодо витрат на такий проект немає, але оцінюють приблизно на 8 мільйонів гривень.

Паркомісця

Плани такі, що паркомісця повинні доробити, які ще у 2014 році не запустили із-за невиконання будівельних робіт підрядником. Витрати складатимуть 440 млн. гривень і до кінця 2018 року проект повинні бути завершені.

Даний глобальний проект для аеропорту «Бориспіль» необхідний, адже пасажиропотік з роками збільшується і так, чи інакше гостра потреба у розширенні буде з’являтися.

Comments are closed.

Send this to a friend