Понеділок, Березень 27

У Маріуполі про небезпеку будуть повідомляти гучномовці, які працюють на сонячних батареях

Системи оповіщення в Маріуполі будуть частиною системи “зеленої енергетики міста”, передає MRPL.CITY.

Пристрої, які складаються з гучномовця та сонячної батареї, встановлюють в місцях скупчення людей. Перший вже розмістили в Лівобережному районі на пр. Перемоги. Аналогічні вісім вже з’явилися в декількох приміських селищах.

Інженер компанії науково-виробничого підприємства “ОЗОН-С” Ростислав Терещенко відзначив, що пристрої будуть розташовувати у багатолюдних місцях Маріуполя.

“Сигнал гучномовця буде чути у радіусі 700 метрів, а голосове повідомлення, яке передаватимуть зі штабу цивільної оборони у FM або GSM-діапазоні буде чутно на 300-400 метрів. Сонячної панелі цілком достатньо для того, щоб живити цей пристрій та заряджати акумулятор. Пристрій буде підживлюватися вночі від батареї, а вдень від сонця” – розповів він.

Вартує цей проект 5,5 мільйона гривень, загалом планується встановити 81 сирену зовнішнього оповіщення, 306 подібних пристроїв встановлять в школах і лікарнях Маріуполя, ще 80 – в громадському транспорті.

Обладнання працює автономно, це дозволить оперативно інформувати населення про ті чи інші ризики. Планують також оновити пункт керування системою оповіщення, встановити додатковий захист проти дезинформації. Сирени будуть спрацьовувати через кілька хвилин після перевірки попередження про надзвичайний стан.

Comments are closed.

Send this to a friend