Понеділок, Березень 27

В Україні спостерігається приплив інвестицій

У першому півріччі 2017 року капітальні інвестиції в Україні зросли на 22,5%. У номінальному вираженні капітальні інвестиції склали 5,8 мільярдів доларів в еквіваленті, показавши зростання на 23%.

“Такі дані підтверджують, що інвестиція у другому кварталі 2017 р залишилася на високому рівні, сприяючи відновленню економіки”, – кажуть експерти інвестиційної компанії Dragon Capital, повідомляє Укрінформ.

Основні зростання інвестицій були завдяки підприємствам сільського господарства і промисловості, хоча темпи зростання їх капіталовкладень сповільнилися до 41% і 24% в порівнянні з 58% і 29%. Проте, на ці два сектора припадає дві третини всього зростання інвестицій в першому півріччі і половина їхнього обсягу в номінальному вираженні.

Серед різних галузей промисловості найбільший внесок зробили видобуток нафти і газу, металургія, а також виготовлення дерев’яних виробів. Крім сільського господарства і промисловості, зростання інвестицій сприяли підприємства будівельної та транспортної галузей.

Також збільшилися інвестиційні програми окремих держпідприємств: “Укрзалізниця” і “Укргазвидобування”, це в свою чергу, стало можливим завдяки деяким структурним реформам.

Аналітики очікують, що зростання інвестицій в 2017-2018 роках залишиться високим і стане ключовим фактором зростання ВВП поряд зі споживанням домогосподарств. Хоча на 2018 рік можливе уповільнення інвестиційної активності, це проявиться завдяки невизначеності перед виборами.

Comments are closed.

Send this to a friend