П’ятниця, Січень 24

Український агростартап отримав $150 тис. інвестицій

Одеська компанія «Agri Eye», яка розробляє безпілотники для агросектору потрапить в Норвегію, де команда буде проходити 3-х місячну програму в скандинавському акселераторі Katapult. Українці потрапили в число 12 резидентів, яких відібрали серед 1000 претендентів зі всього світу. Раніше в 2017 році компанія пройшла акселеративному програму Starta Accelerator в Нью-Йорку, отримавши інвестиції обсягом $130 тисяч, повідомляє AIN.

Компанію «Agri Eye» заснували четверо українців у 2016 році: Андрій Севрюков, Іван Балашов, Роман Кравченко та Олесандр Криворучко. Стартап розробляє безпілотники з мультиспектральними камерами, які знімають поля і оцінюють стан рослин. Проект робить технології дистанційного зондування, системи автоматизації є доступними кожному фермеру і допоможуть підвищити урожай і заощадити на добривах.

Інноваційні рішення для аграрного сектора привернули увагу гіганта Katapult та його інвестиції на $150 тисяч. На отримані кошти розраховують розширити команду, вдосконалити технологію і перевірку гіпотез, які лежать в основі продукту. Розмір частки інвестора не уточняється, хоча оціночна вартість стартапу становить 1 мільйон доларів. За умовами програми акселерації Katapult інвестує в команду до $200 тисяч, половина виплачується готівкою, а інша у вигляді послуг.

“Ми збудували план роботи в акселераторі. Нам цікаво запуститися на європейському ринку і випробувати його. А від акселератора отримати знання інвестиційний та фінансування”розповів Севрюков

Агростартап «Agri Eye» працює над тим, щоб зробити технології дистанційного зондування, системи автоматизації прийняття рішень доступними фермерам. Все більше сільгосптехніки комп’ютеризується і має можливість підключення до інтернету, тож обсяг даних, який підлягає обробці, швидко зростає. Ідея стартапу – спростити збір і моніторинг даних на посівних площах. До проекту входять:

  • навігаційна система контролю якості роботи сільськогосподарської техніки;
  • система збору та моніторинг даних за посівними площами;
  •  аналітична система для збору, зберігання та обробки даних (база на алгоритмах Machine Learning и Intelligent Prediction).

Подальші плани у стартапа грандіозні, вони протягом трьох років повинні освоїти 20% світового ринку агропромислового сектора. Стартапери розраховують, що бізнес-аудит і навички в фермерському господарстві інвестора дозволять досягти поставленої мети. У США і Європі агроринок розвивається давно. В останні роки розвиток обумовлений необхідністю кваліфікованого впровадження IT-систем в агросектор, використання комп’ютеризованих комбайнів, сівалок та інших машин.

Comments are closed.

Send this to a friend