Європейський союз та Європейський банк реконструкції та розвитку будуть надавати підтримку новому механізму скорочення викидів парникових газів і вдосконалення енергоефективних технологій, повідомляє Inventure.
Шість наших вітчизняних компаній отримали Кліматичні інноваційні ваучери (КІВ) – новий механізм, який спрямований на розробку та вдосконалення технологій скорочення викидів парникових газів (ПГ) і поліпшення споживання енергії в Україні.
Підприємства та консалтингові фірми таких міст, як: Київ, Дніпро і Львів отримають ваучери на суму 160 тис. євро. Цю суму будуть витрачати на інновації в сферах впровадження нових будівельних матеріалів до застосування сучасних білінгових систем. Ваучери повинні забезпечити фінансування для дослідників і підприємств, які пропонують енергозберігаючі технології та заходи, спрямовані на скорочення викидів парникових газів.
Перші підприємства, які одержать Кліматичні інноваційні ваучери, стали:
- Ecoisme (Київ) – пристрій моніторингу ефективності споживання електроенергії;
- Електрокарс (Київ) – білінгові системи для зарядних станцій електромобілів;
- Інженерні інновації (Львів) – технологія виробництва модульних залізобетонних конструкцій;
- Інститут екології та енергозбереження (Київ) – програмне забезпечення роботи котлів на біомасі;
- ВТС-Комплект (Дніпро) – рекуператор з картону;
- Укрцентр-Груп (Київ) – ізоляційний матеріал на основі технічних конопель.
Очікується, що до кінця 2018 року загальний бюджет складе близько 1 млн євро і надасть підтримку близько 50 інноваційним проектам в нашій країні. Розмір ваучерів на окремі проекти може становити від 20 тис до 50 тис євро, в залежності від складності та потенційних переваг. В планах на майбутнє ще три етапи конкурсного відбору.
Перший радник і начальник операційного відділу Представництва ЄС в Україні Йоханнес Бауер підкреслив, що Кліматичні інноваційні ваучери є важливим практичним механізмом підтримки, яку ЄС і ЄБРР надають українським фірмам для пілотного випробування нових технологій і зміцнення сталого розвитку.
“Кількість поданих заявок, дає позитивний заряд. Змагалися близько 40 компаній з різних куточків України. Можна зробити висновок, що інноваційний ринок нашої країни зростає, і бажання розробляти і впроваджувати рішення зростає”, – прокоментував Сергій Масличенко, Асоційований директор Департаменту енергоефективності та зміни клімату.
Голова Ради “Грінкубатора” – Роман Зінченко, висловив свою думку так: “Ми бачимо позитивну динаміку на українському ринку енергетичних та кліматичних інновацій. Для подальшого розвитку в цій сфері важливо вийти за межі внутрішнього ринку “.
Програма ЄБРР FINTECC запустили в 2016 році і її призначення – це передача технологій в сфері пом’якшення наслідків кліматичних змін клімату та адаптації до них.