Понеділок, Березень 27

На Черкащині вироблятимуть інтегровані у покрівлю сонячні батареї

У Смілі розпочнуть виробляти інтегровані у покрівлю сонячні системи. Виробляти збираються на базі комбінату “Дніпро”, який входить до Державного резерву, повідомляє Сміляньска міська рада.

10 серпня пройшла зустріч щодо проекту. Місто відвідали директор швейцарської компанії-стартапа “Designergy” Даніель Лепорі, координатори та експерти проекту. З інвесторами провели зустріч секретар міської ради Віктор Федоренко, перший заступник міського голови Олексій Гончаренко, заступник міського голови Олександр Риджаніч, генеральний директор комбінату “Дніпро” Наталія Матусевич, представник депутатського корпусу Володимир Примак.

Йшлося про впровадження системи міні-СЕС, на покрівлі комбінату встановлять сонячні батареї, і це дозволить отримувати електроенергію для своїх потреб, а залишок – продавати смілянам. Запуск проекту налагодить складання панелей, а це надасть додаткові робочі місця, грошові надходження і можливість сплати податків. Вартість пілотного проекту – близько 10 млн євро. Проект позитивний як з економічного погляду – запровадження новітніх енергоефективних технологій, так і для розширення співпраці на міжнародному ринку і створення іміджу нашої країни за кордоном.

Швейцарська технологія має три переваги: забезпечення високої термоізоляції будинку, водонепроникність даху і можливість виробляти електроенергію з енергії сонця. Комбінат має 12 складів площею 60 тисяч квадратних метрів, що дозволить у разі ефективної роботи сонячної станції на базі “Дніпро” налагодити складання сонячних панелей.

“Наразі ми розширюємо горизонти та шукаємо нові ринки, зокрема, і в Україні, яка має величезний потенціал для електрогенерації з енергії сонця та сприятливі кліматичні умови”, – наголосив засновник та генеральний директор швейцарської компанії-стартапу “Designergy” Даніель Лепорі.

Comments are closed.

Send this to a friend