Неділя, Лютий 5

Київ створює прибавливі умови для бізнесу

Головна стратегія розвитку Києва до 2025 року – це залучення інвесторів до розвитку міста, створення для них привабливих умов та підвищення конкурентоспроможності економіки у найближчі роки. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

Київ повинен стати відкритим для бізнесу та залучати нові інвестиції. В планах до 2025 року наблизити місто до розвинутих східноєвропейських столиць за рівнем економічного розвитку та комфортом життя мешканців.

«На жаль, поки що Київ суттєво відстає від інших східноєвропейських міст за рівнем валового регіонального продукту (ВРП) на душу населення. Але ми ставимо перед собою завдання забезпечити зростання цього показника удвічі за 8 років. Малий та середній бізнес може стати однією з рушійних сил у зростанні економічного потенціалу столиці», – наголосив Геннадій Пліс.

Нова редакція Стратегії розвитку міста Києва націлена спростити процедуру інвестування в різні сфери життєдіяльності та економіки міста. Буде розроблено новий інвестиційний процес, який передбачає створення інформаційних баз даних муніципальних потреб та активів, формування єдиного публічного реєстру інвестиційних програм та проектів.

«Міжнародні рейтинги – важливий інструмент, які дають змогу об’єктивно оцінити рівень конкурентоспроможності у порівнянні з іншими містами. Зокрема ми орієнтуватимемось на рейтинг WB Doing Business, який є одним з провідних міжнародних індексів умов бізнесу в країні», – зауважив Геннадій Пліс.

Особлива увага влади буде приділена забезпеченню конкурентного та прозорого конкурсного процесу в рамках вибору інвесторів. У Києві планують сформувати єдиний публічний реєстр інвестиційних програм та проектів, розробити стандарти та форми для підвищення якості підготовки інвестиційних програм і проектів тощо.

Завдяки впровадженим змінам очікується зростання кумулятивних прямих іноземних інвестицій та збільшення співвідношення кількості укладених інвестиційних договорів до кількості інвестиційних проектів, включених до переліку об’єктів, що потребують залучення інвестицій.

КМДА також повідомляє , що очікується до кінця 2017 року надходження в економіку Києва більше $ 4 млрд іноземних інвестицій.

Comments are closed.

Send this to a friend