Понеділок, Січень 20

Інвестиційна привабливість сфери водозабезпечення

Головною темою обговорення на зустрічі з європейською бізнес спільнотою стало забезпечення водопостачанням населених пунктів. Європейська стратегія та Закон України «Про питну воду питне водопостачання та водовідведення» передбачає забезпечення централізованим водопостачанням населених пунктів із населенням 2 тисячі і більше. Це головний індикатор, до якого потрібно дійти. Для України дана сфера є перспективною для залучення нових інвестицій та розвитку малого та середнього бізнесу. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

На його думку, сьогодні дуже актуальне питання щодо водозабезпечення України і всього світу, вирішення якого вимагає і зусиль України. Зміна кліматичного поясу піднімає рівень підземних вод. Раніше ця проблема стосувалася лише Миколаївської, Херсонської і Запорізької областей. Але наразі – вже і Черкаської області та низки інших регіонів.

«Це питання важливе як з огляду забезпечення людей водою, та її якості. Восени плануємо провести стратегічну сесію щодо розробки стратегії управління водними ресурсами, водозабезпечення малих міст, вирішення проблем з водопостачання Донбасу. Залучимо наукові інституції, адже нам потрібні саме технічні рішення, міжнародних партнерів та бізнес, для якого інвестиційні перспективи цієї сфери очевидні», — наголосив Геннадій Зубко.

Comments are closed.

Send this to a friend