Субота, Лютий 22

Спрощення інвестицій за кордон

Національний банк України зменшив юридичним особам умови інвестування за кордон. Тепер бізнес отримав можливість інвестувати до $ 2 мільйонів в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік. Ще нещодавно загальна сума таких операцій складала $ 50 тисяч за один календарний місяць. Можливість спростити порядок інвестицій за кордон з’явилася  завдяки стабілізації положення на валютному ринку.

“Чергове ослаблення антикризових обмежень стосується порядку здійснення юридичними особами інвестицій за кордон”, – повідомляють в НБУ.

Крім того, вимоги для отримання ліцензій будуть залежати від розміру інвестицій. Тобто, вкладення на суму до $ 50 тисяч будуть діяти спрощені вимоги до переліку документів. В залежності від виду інвестицій та типу інвестора, подаватимуться документи і заява (наприклад, договір на здійснення інвестицій).

Інвестиції на суму більш $ 50 тисяч вимагатимуть більш розгорнутий перелік документів, що дозволить Національному банку України запобігти використанню валютних ліцензій для чорних схем.

Резидентові в обов’язковому порядку, потрібно буде додатково підтвердити намір операції, наявність походження джерел коштів для проведення та надати повну інформацію про кінцевих бенефеціарів власників суб’єктів такої операції.

Нацбанк вважає, що це дозволить покращити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності та перешкоджатимуть незаконним операціям по виведенню коштів із держави.

За останніми даними, на квітень місяць 2017 року обсяг інвестицій із України в економіку інших держав склав 6 мільярдів доларів. Зарубіжні інвестиції в Україну у першому кварталі зросли з $ 0,70 мільярдів – до $ 3,8 мільярдів . Прогнозується зріст таких інвестицій до $ 4,5 мільярдів на кінець 2017 року.

Comments are closed.

Send this to a friend