Понеділок, Березень 27

Американська компанія інвестує $100 млн в українське золото

Навесні Державна служба геології та надр України провела зустріч з американськими представниками компанії «Avellana Gold» щодо обговорення основних умов співпраці у сфері видобутку металевих руд.

«Avellana Gold» – це група американських інвесторів, які займаються проектами по видобутку корисних копалин. Вона отримала три ліцензії на видобуток золота та корисних металів на заході України в селі Мужієво. Мужіївське золоторудне родовище – єдине в Україні. Компанія згідна інвестувати приватний капітал, довести проект до конкуренції і дати старт у терміни, обумовлені ліцензійними умовами.

Родовище запустили наприкінці 90-х років. Інвестором стала американська компанія «Cengart Financial Inc», разом з державою вони створили ТОВ “Закарпатполіметали”, вклавши $ 4 млн. Але виробництво швидко закрилося. В 2006 році родовище зовсім збанкрутувало. У 2012 році дозвіл на видобуток отримала приватна компанія “Карпатська рудна компанія”, якою володів донецький підприємець. А у 2014 році золоте родовище повернули державі, хоча в цьому ж році почалися господарські суди, де “Карпатська рудна компанія” повернула собі права на видобуток металів. Поки продовжувалися судові позови, Мужіївське золоторудне родовище майже розікрали.

Відродити золоту жилку обіцяє американська компанія «Avellana Gold», яка перейняла права у “Карпатської рудної компанії” на видобуток поліметалевих руд. Компанія має намір створити нову інфраструктуру Мужіївського родовища з використанням новітнього обладнання. На даний момент, обсяг видобутку досягає 120 тисяч тон на рік. Американці розраховують підняти виробництво на тривалу перспективу з обсягом видобутку понад 500 тисяч тон на рік та створення робочих місць з перспективою на 30-40 років.

На даний час головний інвестор, вже розпочав ліквідовувати негативні наслідки попередніх видобувних компаній: закладено початок утилізації відходів на поверхні, рекультивацію земельних ділянок та їхнє озеленення, встановлені фільтри з природних мінералів для нейтралізації кислих вод і контролю наявності в них важких елементів.

«Це дуже складний проект у технологічному та фінансовому планах. Але він реальний. І я готовий реалізувати його якнайшвидше. На родовищі ми будемо використовувати лише ті інноваційні технології, що безпечні для довкілля» зазначив генеральний директор Avellana Gold Брайан Севідж.

Компанія «Avellana Gold» належить американцеві Брайану Севіджу. Підприємець володіє компанією Pioneer Management, яку заснував у 2009 році для надання консультацій та інвестицій у проекти в сфері природних ресурсів. Також він управляє подібними видобувними компаніями у Конго та на Далекому сході Росії.

«Avellana Gold» має своє представництво в Україні, яке очолює Микола Гожик, який раніше був головним інженером ТОВ «Закарпатполіметали».

У той же час, місцеве населення Мужієво (населення близько 2000 осіб) ставиться до відродження золотого родовища скептично. Частина жителів чекає, що з’явиться можливість заробітку, не потрібно буде виїжджати за кордон. Інша частина стурбована щодо стану власного здоров’я, через те, що з глибин копальні знову підійматимуться важкі метали, які почнуть отруювати землю та питну воду.

“Ми будемо використовувати тільки безпечні для навколишнього середовища інноваційні технології” запевнив Брайан Севідж.

Американські інвестори запевняють, що на Закарпатті екологічної катастрофи не буде. Вони обіцяють не просто почистити рудник від шкідливих речовин, а працювати за допомогою безпечних технологій. За словами Миколи Гожика, керівника українського представництва «Avellana Gold», компанія вже поставила фільтри, які будуть очищати воду від шкідливих металів.

На очистку родовища і нове обладнання витратять $50 млн – половину всіх інвестицій. За три роки видобутку витрати повинні окупитися в повному обсязі.

Comments are closed.

Send this to a friend